Do kanceláří dvou středočeských radních a dalších zamčených prostor v budově krajského úřadu v Praze 5 někdo v noci na úterý neoprávněně vnikl. Zachytily ho kamery, kraj kvůli tomu dnes podal trestní oznámení. Zároveň posiluje ochranu a zabezpečení budovy, sdělila ČTK Helena Frintová z tiskového oddělení hejtmanství.

Vniknutí neoprávněné osoby do zamčených kanceláří podle ní zaznamenal kamerový systém. Dotyčný se podle Frintové dostal do sedmi zamčených kanceláří, včetně dvou kanceláří členů rady kraje za hnutí ANO. „Podle prvotních zjištění byly odcizeny jen drobné věci, k napadení informačních systémů nedošlo,“ uvedla.

Krajský úřad kvůli případu zvyšuje ochranu a zabezpečení budovy, hlavně kontrolu u vstupních dveří. Prověřuje také technický stav bezpečnostních zařízení včetně turniketů a zvýšil kontrolu návštěvníků krajského úřadu po skončení úředních hodin. „Zvažováno je i zavedení nového režimu evidence návštěv,“ dodala Frintová.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner