Nigerijští vojáci při dalších střetech zabili téměř čtyři desítky bojovníků radikální skupiny Boko Haram a zároveň osvobodili 455 jejích zajatců. Informovala o tom agentura DPA s odvoláním na informaci poskytnutou dnes mluvčím armády Sanim Usmanem.

Stalo se tak při další operaci nigerijských ozbrojených sil na severovýchodě země proti islamistům. Vojáci během ní zničili 12 táborů Boko Haramu, které se nacházely poblíž vesnic Wulge a Walamari.

Sunitští fundamentalisté terorizují severovýchod Nigérie a příhraniční oblasti sousedních států – Kamerunu, Nigeru a Čadu. V této oblasti chtějí vytvořit stát s přísnými pravidly islámského práva šaría.

V regionu s nimi bojuje mezinárodní vojenská mise, do níž Nigérie, Niger, Čad, Kamerun a Benin poslaly celkem 8700 mužů. Amnesty International tvrdí, že milice od roku 2014 unesly asi 2000 dětí a že mnohé z nich jsou sexuálně zotročeny nebo přinuceny bojovat. Některé byly vycvičeny k sebevražedné misi.

Útoky ozbrojenců z Boko Haram si od roku 2009 už vyžádaly nejméně 14.000 lidských životů.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner