Nigerské bezpečnostní složky zabily 57 členů islamistické teroristické skupiny Boko Haram, kteří z noci na pondělí zaútočili na vesnici v severovýchodním regionu Diffa. S odkazem na dnešní prohlášení nigerského ministerstva obrany o tom informovala agentura Reuters.

Během bojů s islamisty ve vesnici Gueskerou bylo zraněno 15 nigerských vojáků a dva civilisté. Nigerské ministerstvo obrany v prohlášení rovněž uvedlo, že se nigerským vojákům podařilo získat i řadu zbraní teroristů, včetně kulometů a granátů. Informace se však agentuře Reuters nepodařilo potvrdit u nezávislých zdrojů.

Islamistická skupina Boko Haram, která terorizuje především severovýchod Nigérie a příhraniční oblasti okolních států, má během více než sedmiletého povstání, jehož cílem je vytvořit v regionu stát s přísnými islámskými pravidly, na svědomí přes 20.000 životů a přinutila více než 2 miliony osob opustit své domovy. Začátkem roku 2015 skupina ovládala území o velikosti Belgie, o značnou část přišla v důsledku vojenských protiútoků.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner