Novým primátorem Chomutova se stal Marek Hrabáč z hnutí ANO. Dosavadní náměstek primátora ve funkci nahradil Daniela Černého z hnutí PRO Chomutov, kterého společně se všemi jeho kolegy z hnutí v pondělí zastupitelé odvolali. Komunistům se totiž nelíbila spolupráce s PRO Chomutov.

Podle PRO Chomutov přišlo odvolání ve chvíli, kdy se členové hnutí vymezili proti dotaci hokejovému klubu Piráti Chomutov. PRO Chomutov navíc chtělo ukončit některé smlouvy. „Ukončili jsme nevýhodný podnájem Kamencového jezera, odmítali jsme poskytnout desítky milionů korun nad rámec běžné každoroční podpory hokejovému klubu a chystali jsme nové výběrové řízení na správu bytového fondu, kterou doteď prováděla firma zastupitele za Nový Sever,“ uvedl dnes v prohlášení Černý.

Pokračující spolupráce mezi ANO (které nyní dostalo funkci primátora) a KSČM je v ostrém kontrastu např. k ODS, která začátkem roku 2011 kompletně zrušila 18 svých místních sdružení kvůli vytvoření koalic právě s komunisty. Výkonná rada ODS se tehdy odvolala na stanovy kongresu strany z roku 2006.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner