Nová série explozí dnes zasáhla turistická letoviska v Thajsku a podle nepotvrzených zpráv zabila tři osoby a několik dalších zranila. K útokům se nikdo nepřihlásil, podle spekulací může jít o projevy nesouhlasu s nynějším vojenským režimem v zemi.

Po čtvrtečních dvou explozích, při nichž přišel o život jeden člověk, vybuchly nálože znovu v turistickém středisku Čua Čin a navíc ještě ve městě Surat Tchani asi 400 kilometrů jižněji. Krátce poté explodovaly nálože na ostrově Phuket. Podle agentury AFP při dnešních útocích zemřeli tři lidé.

Dnešní série výbuchů je zřejmě spojena se čtvrtečními explozemi, napsala agentura AFP s odvoláním na informaci thajské policie. K dnešním výbuchům v Čua Čin došlo nedaleko čtvrtečních explozí a vyžádaly si kromě mrtvých i nejméně tři zraněné.

Čtvrteční exploze zabily jednu thajskou prodavačku a zranily 19 lidí, z toho sedm cizinců. Thajská policie sdělila, že bomby ukryté v květináčích 50 metrů od sebe v oblíbeném letovisku jihovýchodně od Bangkoku byly odpáleny na dálku pomocí mobilních telefonů.

Šéf thajské vojenské vlády Prajutch Čan-Oča dnes v první reakci odsoudil atentáty jako čin těch, kdo chtějí v zemi šířit chaos.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner