Nové hnutí Tomia Okamury Svoboda a přímá demokracie (SPD) získalo registraci od ministerstva vnitra a zahájilo nábor členů. Ve Sněmovně to dnes oznámil Okamura, podle něhož má nový subjekt už tisíce zájemců o členství. V září chystá programovou konferenci, na níž si zvolí i své předsednictvo. Cílem SPD je mimo jiné vypsání referenda o vystoupení České republiky z Evropské unie.

Podle dalšího bývalého člena hnutí Úsvit Radima Fialy už SPD začalo budovat regionální základnu a své kluby má minimálně v šesti krajích.

„Jsme radikální hnutí a chceme postavit radikální politické cíle, prohlásil Fiala, podle něhož jedním z těchto cílů bude referendum o vystoupení země z EU. „Stávající model budování evropského superstátu považujeme za ohrožení zájmů naší země a za ohrožení svobody,“ dodal bývalý předseda poslanecké frakce Úsvitu.

Podle Okamury chce SPD prosazovat také zpřísnění imigračních zákonů, které zavedou nulovou toleranci vůči imigrantům v ČR.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner