Německé ministerstvo spravedlnosti připravuje zákon, podle kterého by matky musely své partnery informovat o biologických otcích svých dětí. Návrhem, jehož cílem je podle ministra spravedlnosti Heika Maase pomoci papírovým otcům s vymáháním odškodného, se bude ve středu zabývat vláda, uvedla agentura DPA. Maasův záměr ocenila ministryně pro rodinu Manuela Schwesigová.

Návrh by se týkal mužů, kteří si nejsou jistí otcovstvím a kteří by se u soudu domáhali odškodnění. V takovém případě by matka musela sdělit jméno biologického otce, případně jména milenců, se kterými se v době početí stýkala. Povinnost by se však na ženy nevztahovala vždy, výjimkou k mlčení by byly závažné důvody, které by pak zvážil soud.

Ministerstvo spravedlnosti připravovaným opatřením reaguje na dřívější verdikt ústavního soudu. Aby muž, který vychovával nevlastní dítě v domnění, že je jeho biologickým otcem, mohl požadovat odškodnění, musí podle DPA otcovství napadnout. Na to má až dvouletou lhůtu, která začíná tím, kdy se muž dozví o okolnostech, které hovoří proti jeho biologickému otcovství.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner