Tradiční masové novoroční oslavy v moskevských ulicích budou doprovázet mimořádná bezpečnostní opatření, Rudé náměstí bude přístupné jen na zvláštní povolení, silnice budou blokovat těžká nákladní auta. Na tiskové konferenci v Moskvě to dnes prohlásil šéf moskevské policie Vladimir Domašov. Obavy z útoku teroristů podle médií zvýšil nedávný krvavý útok v Berlíně i vražda ruského velvyslance v turecké Ankaře.

Rudé náměstí, které bývá každoročně centrem moskevských oslav, bude pro běžné smrtelníky uzavřeno. Přístup bude povolen jen pro držitele vstupenek, jejichž cena se pohybuje kolem 2000 rublů (850 korun), řekl policejní ředitel. Očekává se, že na centrální moskevské náměstí se dostane kolem 6000 lidí.

Na novoročních oslavách organizovaných už od konce tohoto týdne se očekává účast až 11 milionů lidí. Silnice vedoucí k místům velkého shromáždění obyvatel a hostů hlavního města policie zablokuje velkotonážními tahači. Podle Domašova chtějí strážci pořádku zabránit opakování scénáře berlínské tragédie, při níž útočník s pomoci nákladního auta zabil 12 lidí.

V pohotovosti bude v Moskvě během novoročních oslav 5000 policistů, 8000 příslušníků Národní gardy a pracovníci soukromých bezpečnostních služeb.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner