Novým předsedou Městského výkonného výboru ČSSD Brno-město se stal bývalý náměstek primátora Oliver Pospíšil. Nahradil exprimátora Romana Onderku, který byl předsedou brněnské ČSSD poslední čtyři roky. Onderka na předsedu znovu nekandidoval. Pospíšil novinářům řekl, že chce dělat politiku srozumitelnější pro lidi a také se zaměří na organizace v městských částech. Brno má 29 městských částí.

ČSSD Brno-město zvolila kompletně nové vedení, které má 24 členů plus předsedu zastupitelského klubu, jímž je Vlastimil Žďárský. Onderka je členem předsednictva. Pospíšil dostal 142 hlasů z celkových 156 delegátů. Jeho protikandidátem měl být Jiří Oliva, který se však kandidatury vzdal, aby posílil jednotu městské sociální demokracie. Oliva se pak stal prvním místopředsedou.

Pospíšil se hodlá jako nový předseda zaměřit na nadcházející krajské volby, kde chce městská organizace spolupracovat s krajskou na předvolební kampani. „Krajské volby v příštím roce budou důležitým signálem k tomu, jak bude vypadat výsledek komunálních voleb v roce 2018. Jsou to dvě spojené nádoby,“ uvedl Pospíšil.

Podle něj je nutné dělat politiku, které lidé více rozumí. „Chceme, aby naše politika byla jasnější, my musíme rozumět lidem a podívat se na to, co považují za klíčové ve městě. Mám dojem, že současná koalice považuje za klíčové některé věci a lidi trápí věci jiné,“ dodal Pospíšil.

Pospíšil plánuje vylepšit situaci uvnitř ČSSD. „Důležitá je vnitrostranická komunikace. Máme některé místní organizace v městských částech, které vzkvétají, ale také ty, které nevzkvétají,“ uvedl.

Právě Onderka byl důvodem, proč se sociálními demokraty nechtěly po loňských volbách spolupracovat některé strany. Přestože byl Onderka po revoluci jediným primátorem, který dokázal post obhájit a vládl dvě volební období, vymezovalo se vůči němu hnutí Žít Brno a výtky mělo i hnutí ANO. Zvolení Pospíšila předsedou by mohlo mít vliv na případný vznik nové koalice v Brně. Současné koalici ANO, Žít Brno, KDU-ČSL a Strany zelených totiž donedávna hrozil pád kvůli sporům o odchodu jednoho z radních. ANO a lidovci se sešli se sociálními demokraty kvůli jednání o nové koalici, zatím to ale vypadá, že se současná koalice udrží.

ČSSD v Brně-městě je největší okresní organizací sociální demokracie v České republice. Má více než 1000 členů.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner