Opakování útoků z loňské silvestrovské noci má v Kolíně nad Rýnem letos zabránit nasazení více než 1000 policistů v ulicích a na důležitých veřejných místech města. Podle agentury DPA to dnes sdělil prezident kolínské policie Jürgen Mathies.

Kolínské policii přišlo po nočních oslavách konce roku 2015 a začátku roku 2016 více než 1000 trestních oznámení. Týkala se především krádeží a sexuálních deliktů, jejichž oběťmi byly převážné ženy. Většinu pachatelů podle napadených tvořili migranti z afrických a arabských zemí.

„Podle našich představ nebude žádná oblast, v níž by lidé tady v Kolíně – rozhodně ne ve vnitřních zónách – neviděli příslušnice a příslušníky policie,“ prohlásil policejní prezident při představování plánovaných bezpečnostních opatření.

„Nadcházející silvestrovská noc bude pro nás všechny mimořádně důležitá,“ ujistil Mathies. Pro srovnání uvedl, že loni bylo na Silvestra mimořádně nasazeno jen 140 policistů. Právě nedostatečná přítomnost strážců zákona na veřejných místech byla terčem tvrdé kritiky.

„My všichni chceme, aby se nepopsatelné události z posledního Silvestra už nikdy neopakovaly,“ zdůraznila starostka Kolína nad Rýnem Henriette Rekerová.

Kromě výraznější přítomnosti policistů na veřejných místech chce město například na hlavním nádraží, u něhož se loni odehrála značná část útoků, upravit příjezdy a odjezdy vlaků, aby se na nástupištích netvořily návaly. Bezpečnostními zátarasy bude obehnána kolínská katedrála a v její blízkosti bude zakázáno odpalování zábavní pyrotechniky.

V plánu je také zřízení speciální mobilní bezpečnostní služby pro ženy a dívky.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner