Washington 28. září (ČTK) – Senát Spojených států ve čtvrtek potvrdil, že novým velvyslancem USA v Rusku se stane zkušený diplomat a bývalý guvernér státu Utah Jon Huntsman. Informovala o tom agentura Reuters. Za úřadu někdejšího amerického prezidenta Baracka Obamy zastával Huntsman post amerického velvyslance v Číně, za vlády bývalého prezidenta George Bushe mladšího sloužil jako velvyslanec USA v Singapuru.

Republikáni i demokraté ze senátní komise pro zahraniční vztahy se shodli na tom, že Huntsman má potřebné diplomatické zkušenosti a v hlasování ho zvolili jednomyslně.

Senát rovněž rozhodl, že současný americký velvyslanec v Turecku John Bass se stane americkým velvyslancem v Afghánistánu a diplomat Justin Siberell bude velvyslancem USA v Bahrajnu.

Huntsman zahájí své působení v Moskvě ve chvíli, kdy zvláštní vyšetřovatel jmenovaný ministerstvem spravedlnosti Robert Mueller a kongresový výbor vyšetřují, jestli se Rusko pokusilo ovlivnit loňské prezidentské volby v USA ve prospěch současného amerického prezidenta Donalda Trumpa a zda členové Trumpova týmu v té době udržovali tajné rozhovory s Moskvou.

Rusko i Trump obvinění odmítají.

Huntsman řekl, že o ruském vměšování se do loňské americké prezidentské kampaně nepochybuje.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner