Nymburk 4. června (ČTK) – Nymburská policie pátrá od sobotního odpoledne po dvou nezletilých dívkách. Dívky pocházejí z dětského domova na Kolínsku, vychovatelce se ztratily na koupališti u jezera v Poděbradech. Podle vychovatelky dívky na místě nenechaly ani své osobní věci. ČTK o tom informovala mluvčí středočeské policie Jana Šteinerová.

První hledanou je patnáctiletá Markéta Nekolná. Má štíhlou postavu, delší světlé vlasy a viditelný předkus. Na sobě měla bílé tílko s velkou šedou kotvou, pruhované kraťasy bílo-šedivé barvy, černý batoh bez potisku a na předloktí jedné ruky větší množství gumových náramků. V minulosti již z dětského domova utekla. Dotyčná dívka má cukrovku a třikrát za den si musí aplikovat injekčně inzulín. Podle policie má vazby na Kolínsko a Kutnohorsko.

Druhou hledanou je třináctiletá Natálie Höpflová. Podle policie vzhledově působí jako šestnáctiletá, má silnější postavu a středně dlouhé hnědé vlasy. Na sobě měla černé legíny s nápisem, růžové tričko a džínový batoh. Taktéž již v minulosti z dětského domova utekla. Podle Šteinerové může mít dívka vazby na Prahu-Radotín.

Policie žádá občany, aby v případě spatření dívek volali na tísňovou linku 158 nebo skutečnost oznámili na nejbližší policejní služebnu.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner