Početná konkurence pro souboj o republikánskou prezidentskou nominaci se dnes rozroste o jednoho z hlavních favoritů. Svůj plán ucházet se o Bílý dům oficiálně zveřejní bývalý guvernér Floridy Jeb Bush. Stane se tak během dnešního projevu před jeho stoupenci v Miami..

Bush patří podle aktuálních průzkumů mezi trojici nejsilnějších kandidátů spolu s floridským senátorem Markem Rubiem a guvernérem Wisconsinu Scottem Walkerem. Podle analytiků by se měl během kampaně soustředit na to, aby získal na svou stranu konzervativní část republikánů, jejíž podporu nemá jistou.

Dvaašedesátiletý mladší bratr dosud posledního republikánského prezidenta George Bushe mladšího, jehož otec George Bush starší vedl zemi v období pádu komunistického východního bloku, může ze slavného jména těžit, spojování s některými nepopulárními kroky bratra – zejména válkou v Iráku – mu však může i ublížit.

Bush proto opakovaně zdůrazňuje, že bude dělat vlastní politiku.

Mimo jiné se hodlá zaměřit na zahraniční témata, což dokazuje jeho právě ukončená cesta do zemí východní Evropy a Pobaltí, kde dal najevo, že by USA měly přitvrdit politiku vůči rozpínavosti Ruska vedeného Vladimirem Putinem.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner