Hnutí ANO by mělo vybírat svého zástupce ve vedení Sněmovny ze tří kandidátů. O funkci místopředsedy Sněmovny, která by se měla uvolnit, pokud bude Jaroslava Jermanová zvolena středočeskou hejtmankou, mají zájem poslankyně Helena Válková a Radka Maxová a poslanec Radek Vondráček. Oznámil to dnes předseda hnutí ANO Andrej Babiš.

Zmíněná jména zazněla při dnešním jednání klubu ANO. Koho nakonec strana nominuje, rozhodne poslanecký klub v tajném hlasování. Je možné, že počet kandidátů se ještě rozšíří. O obsazení místopředsednického křesla nakonec rozhodne Poslanecká sněmovna.

Ve vedení dolní komory má nyní ČSSD jako svého zástupce předsedu Sněmovny Jana Hamáčka. Místopředsedy pak mají KSČM (Vojtěch Filip), TOP 09 a Starostové (Petr Gazdík) a KDU-ČSL (Jan Bartošek). O náhradníkovi za Jermanovou budou poslanci rozhodovat v tajném hlasování.

Jermanová už před krajskými volbami řekla, že pokud se stane hejtmankou, z funkce místopředsedkyně odstoupí. Pozici středočeské hejtmanky jí přisuzuje koaliční dohoda mezi ANO, STAN, ODS a třemi zastupiteli z TOP 09.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner