Do Senátu chce v Praze 12 kandidovat ústavní právník a prorektor Univerzity Karlovy Aleš Gerloch. O podporu voličů v pražském senátním obvodě číslo 17 se chce na podzim ucházet jako nezávislý kandidát bez podpory politických stran. S oznámením své kandidatury začal se sběrem potřebné tisícovky podpisů od občanů. ČTK to dnes sdělili mediální zástupci Gerlocha.

„Pro kandidaturu do Senátu jsem se rozhodl po pečlivé úvaze nad jeho funkcí jako pojistky proti neuváženým a nepromyšleným změnám v naší ústavě,“ uvedl prorektor UK k rozhodnutí kandidovat do horní parlamentní komory. Za jednu ze svých programových priorit označil i zvýraznění úlohy Senátu. Věnovat se chce i rozvoji vzdělanosti českého národa a pomáhat řešit problémy svého volebního obvodu.

Do volebního obvodu, za který chce Gerloch v podzimních volbách kandidovat, spadá Praha 12 a 16, Lipence, Lochkov, Slivenec, Velká Chuchle, Zbraslav, Kunratice, Šeberov, Újezd, Libuš, Petrovice, Hodkovičky a Lhotka. Gerloch se tam utká například s neúspěšným kandidátem na prezidenta Pavlem Fischerem.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner