Současný a budoucí americký prezident se na dálku pustili do sporu o to, kdo z nich by vyhrál případný vzájemný souboj v letošních prezidentských volbách. Barack Obama v pondělním televizním rozhovoru prohlásil, že pokud by mu zákon umožňoval kandidovat potřetí, získal by v listopadu podporu většiny voličů. „V žádném případě,“ kontroval na twitteru jeho nástupce Donald Trump.

Jak Donald Trump (pravicová Republikánská strana), tak Hillary Clintonová (levicová Demokratická strana) byli v poválečném období rekordně neoblíbenými prezidentskými kandidáty. Jenže prezident Obama (Demokrat) je také velmi neoblíbený. Donald Trump přitom svou kampaň do značné míry směřoval proti jeho politice. Proti stávajícím vysokým daním, proti dalšímu blokování významných ropovodů, proti nákladné zdravotnické reformě, proti jeho imigrační politice i proti slabosti USA vůči Íránu či ve válce proti teroristickým organizacím, kterou vyhlásil Obamův předchůdce George W. Bush (Republikán).

Clintonová sice v listopadovém souboji dvou historicky nejméně populárních kandidátů Trumpa porazila v celkovém počtu voličů v rámci federace, republikán však získal většinu volitelských hlasů zajišťujících zvolení do úřadu.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner