Pracovníci amerických bezpečnostních složek nemají žádnou konkrétní nebo důvěryhodnou informaci o bezprostředně chystaném teroristickém útoku proti cílům v USA. Při návštěvě Národního protiteroristického střediska nedaleko Washingtonu to dnes prohlásil prezident Barack Obama. Varoval ale spoluobčany, aby během nadcházejících státků zůstali bdělí.

Spojené státy v minulosti překonaly mnohem větší nebezpečí a překonají i toto, konstatoval Obama. „Když se teroristé dopustí tak ohavného činu, jako v San Bernardinu, krvácí nám srdce, ale zároveň to posílí naši rozhodnost poučit se a zlepšit, co se dá,“ řekl prezident s odkazem na nedávný útok v Kalifornii, kde manželský pár muslimské víry postřílel 14 lidí.

Šéf Bílého domu upozornil, že v zemi se mohou pohybovat „izolovaní jednotlivci“ zločinných úmyslů nebo „malé teroristické skupiny“, které mohou jednat z vlastní iniciativy. „Je obtížné je nalézt, předcházet útokům je v takových případech těžší,“ varoval prezident.

Na změnu taktiky bezpečnostní složky náležitě odpovídají. „Přizpůsobujeme se, měníme se, stáváme se efektivnějšími,“ prohlásil Obama. Současně s tím USA posilují útoky proti Islámskému státu v Iráku. „Signál vyslaný teroristům je jasný: útočíte-li na Ameriku, neukryjete se nikde,“ zdůraznil.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner