Dosluhující prezident Spojených států Barack Obama nařídil tajným službám, aby zevrubně prověřily případy kybernetických útoků během amerických prezidentských voleb a také případy vměšování cizích států do kampaně.

Podle agentury Reuters to dnes oznámila prezidentova bezpečnostní poradkyně Lisa Monacová s tím, že Obama chce závěrečnou zprávu obdržet ještě před odchodem z Bílého domu a chce ji předat také Kongresu. Prezidentský úřad Obama předá svému nástupci Donaldu Trumpovi 20. ledna.

Americká vláda v říjnu veřejně obvinila Rusko z odpovědnosti za hackerské útoky na servery Demokratické strany a z pokusů volby ovlivnit, Moskva takové nařčení opakovaně odmítla. Elektronickou poštu, kterou hackeři ukradli, zveřejnil portál WikiLeaks. Z dokumentů vyplývalo, že vedení demokratů dlouhodobě upřednostňovalo pozdější neúspěšnou kandidátku Hillary Clintonovou před jejím rivalem ze stranických primárek Berniem Sandersem.

V srpnu americká média uvedla, že terčem hackerského útoku se stali i republikáni. Útočníci podle médií umístili škodlivý software do počítačů pracovníků kampaně republikánského kandidáta a pozdějšího vítěze prezidentských voleb Donalda Trumpa.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner