Uprchlická krize je tématem, které letos zaměstnává s velkým náskokem nejvíce německých občanů. Jak vyplynulo z průzkumu společnosti Forsa, označily ji téměř dvě třetiny dotázaných (62,2 procenta) za otázku, kterou se oni osobně nejvíce zabývali.

Debatu kolem hnutí Vlastenečtí Evropané proti islamizaci Západu (Pegida) a pravicových tendencí v Německu – rovněž výrazně medializovanou – naproti tomu označila za téma pro ně dominantní pouhá čtyři procenta Němců.

Na druhém místě seznamu nejpalčivějších otázek následovala hrozba v podobě islámského teroru, kterou uvedly 44,7 procenta dotázaných. Konkrétně se většina odpovědí vztahovala k listopadovým útokům v Paříži, které se staly krátce před provedením ankety.

Otázky v průzkumu společnosti Forsa byly předloženy otevřené, dotázaní mohli sami témata pojmenovat a uvést jich i více. Mnozí respondenti proto podle zadavatelů studie připojili ke své odpovědi i konkrétní hodnocení. Každý čtvrtý z těch, kdo uvedli, že jim nejvíce leží na mysli otázka migrantů, například vyjádřil skepsi ohledně toho, že Německo danou situaci s přijímáním statisíců lidí dokáže zvládnout. Necelých 20 procent zdůraznilo s uprchlíky soucit.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner