Obchodní loď zachránila 41 migrantů, jejichž plavidlo se ocitlo v nesnázích během cesty z Libye do Evropy. Oznámila to řecká pobřežní stráž. Běženci, kteří údajně pocházejí z Egypta, Eritreje, Somálska a Súdánu, byli objeveni v sobotu v noci asi 175 kilometrů od jihozápadního pobřeží Řecka. Podle mluvčího pobřežní stráže je záchranná loď nyní dopraví do přístavu Kalamata. Měli by tam dorazit dnes brzy ráno, uvedla agentura AP.

Plavba přes Středozemní moře, většinou ale do Itálie nebo Španělska, je jednou z cest, jimiž se migranti z Afriky, Blízkého východu a z asijských zemí snaží dostat za lepším životem v Evropě. Hlavní trasa, využívaná především Syřany, Iráčany a Afghánci, však vede přes Turecko a následně Řecko.

Po přerušení takzvané balkánské trasy nyní v Řecku uvázlo na 53.000 běženců. Solidaritu s nimi v sobotu vyjádřil papež František na ostrově Lesbos, kde je nyní 4100 migrantů.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner