Syrská vládní vojska dnes po pokračovala v ofenzívě v oblasti východní Ghúty ovládané povstaleckými skupinami. Podle exilové Syrské organizace pro lidská práva (SOHR) si 20 dnů trvající nápor vyžádal 1031 mrtvých mezi civilisty, z toho 219 dětí. Dalších 4350 civilistů utrpělo zranění, informovala agentura AFP.

Syrská armáda v sobotu po intenzivním nočním vzdušném i dělostřeleckém bombardování izolovala město Dúmá ve východní Ghútě, a rozdělila tak oblast na tři části. Úspěch zaznamenali vládní vojáci i v postupu u města Misrába, jehož centrum dobyli a obsadili jeho velkou část.

Podle syrské státní televize „armáda zintenzivňuje své operace“ na několika frontách. Televize vysílala záběry města Misrába, kde tráví civilisté většinu času ve sklepích bez světla.

Cílem syrského režimu je dobýt poslední region v okolí Damašku, který mají pod kontrolou odpůrci vlády a radikální skupiny, z nichž část je napojena na teroristickou síť Al-Káida. Enklávu, kde žije na 400.000 lidí, syrská armáda obléhá od roku 2013. Drtivá většina z těchto obyvatel trpí hladem a potřebuje lékařskou pomoc.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner