Americký obchodník odsouzený za hypoteční podvody má právo na nový soud, protože jeho obhájce při přelíčení usnul. Rozhodl o tom federální odvolací soud v Pittsburghu. Podle soudkyně Donetty Ambrosové bylo odsouzenému Jamesi Nassidovi odepřeno právo na spravedlivý proces.

Nassida podle obžaloby využil svou realitní firmu k tomu, aby pro klienty získal milionové půjčky na základě nepravdivých údajů o výši jejich příjmů. Za podvodně sjednané hypotéky inkasoval procenta. K jakému trestu byl odsouzen, agentura AP neuvedla.

Nassidu čeká nový proces, protože podle pittsburského odvolacího soudu obhájce Stan Levenson poškodil jeho práva. Levenson si při projednávání případu několikrát zdříml, údajně po užití prášků proti nachlazení.

Sám obhájce svůj prohřešek uznal a podal na své jednání zmateční stížnost. Soud ale rozhodl, že vyčká rozhodnutí odvolací instance, která v pondělí rozsudek zrušila. Opakované projednání případu stanovila na září.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner