Přestože popularita Donalda Trumpa mezi Američany je pořád nízká, prezidentovy nedávné kroky uvolňující daňovou zátěž mu umožnily odpoutat se od nejnižších čísel. Vyplývá to z průzkumu, o němž dnes informovala agentura AP. Trumpovy skutky v Bílém domě nyní podle průzkumu společnosti NOCR schvaluje 42 dotázaných, což je o sedm procent víc než před měsícem.

Pro 58 procent Američanů je republikánský prezident stále nepopulární. Ekonomika USA ale trvale roste, daně se snížily a přibývají pracovní místa, což se na oblibě prezidenta začíná projevovat, píše AP. Jeho daňovou politiku schvaluje 46 procent dotázaných, celkovou ekonomickou politiku pak 47 procent, což je nejvyšší ukazatel od loňské lednové inaugurace.

Trump podle analytiků zaznamenal od nástupu do Bílého domu prakticky jediný významný úspěch, jímž je razantní reforma daní. Šestačtyřicet procent Američanů už snížení daně z příjmu pocítilo na svých peněženkách, podle 53 procent dotázaných reforma pomůže drobným podnikatelům. O prospěchu pro velké korporace ovšem nepochybuje 77 procent Američanů. Tři čtvrtiny dotázaných soudí, že Trump daňovými úpravami prospěl bohatým.

V ostatních oblastech prezident už výraznější úspěch mezi voliči nezaznamenal. Jeho vztah ke kontrole prodeje zbraní kladně posuzuje 39 procent dotázaných, stanovisko k velkému rozpočtovému deficitu o něco víc než třetina. Politiku Bílého domu vůči Severní Koreji schvaluje 42 procent Američanů.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner