Ministr průmyslu a obchodu v demisi Tomáš Hüner (za ANO) dnes jmenoval do funkcí tři nové náměstky – Eduarda Muřického, Mariána Piechu a Ondřeje Malého. Muřický se do funkce náměstka vrací, na starosti bude mít novou sekci průmyslu, podnikání a stavebnictví. Piecha stane v čele sekce fondů EU a digitální ekonomiky. Malý je náměstkem člena vlády s prioritou zavádění vysokorychlostního internetu. ČTK to sdělilo MPO.

Muřický a Piecha prošli výběrovým řízením, které ministerstvo na začátku roku vyhlásilo na celkem pět pozic náměstků. Muřický byl na ministerstvu od roku 2014 náměstkem pro sekci průmyslu. Po systematizaci schválené vládou Andreje Babiše (ANO) bylo toto místo zrušeno.

Piecha dříve působil mimo jiné jako šéf státní agentury CzechInvest. Od roku 2008 byl ředitelem odboru inovačního podnikání a investic. O jmenování Malého informoval na twitteru minulý týden premiér Andrej Babiš (ANO) s tím, že bude náměstkem pro internetizaci ČR. Malý dříve působil jako koordinátor digitální agendy Úřadu vlády.

Na ministerstvu skončila na začátku roku většina dosavadních náměstků, dále ve funkci pokračovali pouze náměstek pro sekci zahraničního obchodu Vladimír Bärtl a státní tajemník Robert Szurman. Kvůli zrušení místa byl mimo jiné z funkce náměstka odvolán bývalý ministr průmyslu v Sobotkově vládě Jiří Havlíček (ČSSD).

Kvůli změně systematizace bylo od ledna na úřadu zrušeno 14 služebních a 11 pracovních míst. V roce 2017 bylo na MPO deset náměstků a 41 ředitelů odborů. Po změně systemizace bude nově sedm náměstků a 39 ředitelů odborů.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner