Obnova levého křídla Průmyslového paláce, které shořelo v roce 2008, by měla začít příští rok. Přes léto se v areálu holešovického výstaviště opravovala sportovní hala a bazén. Novinářům to dnes řekl předseda společnosti Rozvojové projekty Praha, která má areál v pronájmu. Letos Praha vyčlenila na rekonstrukci výstaviště 110 milionů korun, pokračuje výběrové řízení na projektové a architektonické práce.

Opravy se zdržely, ale probíhají

„Ne všechny opravy jdou tak rychle, jak jsme si mysleli. Před námi je ještě oprava lapidária, svrchního pláště Průmyslového paláce a střechy a toalet Křižíkových pavilonů,“ vysvětlil Kala. Plánované v dlouhodobém horizontu jsou také opravy restaurace Bohemia nebo divadla Spirála.

O prázdninách byly opravené technologie sportovišť v areálu. Malá sportovní hala se dočkala obnovy výroby ledu, šaten a omítek, v bazénu bylo při technologické odstávce a vypuštění vody opraveno dno.

Během pěti let se proinvestuje miliarda a půl

Podle vyjádření radního pro kulturu Jana Wolfa (KDU-ČSL/Trojkoalice) ze začátku letošního dubna zabere oprava celého areálu čtyři až pět let a vyjde zhruba na 1,5 miliardy korun. Při požáru v roce 2008 shořelo západní křídlo Průmyslového paláce. Celkově se škody z požáru odhadují na více než miliardu korun. Výstaviště u Stromovky vzniklo v roce 1891 při příležitosti Jubilejní zemské výstavy. Velké škody v areálu napáchala povodeň v roce 2002.

Magistrát ukončil nevýhodnou smlouvu

Společnost Rozvojové projekty Praha, která má areál ve správě od začátku letošního roku, je zřizovaná magistrátem. Některé další akce bude ale na Výstavišti pořádat předchozí nájemce, společnost Incheba. Z dlouhodobé a podle některých názorů nevýhodné nájemní smlouvy se vedení města před nějakým časem vyvázalo.

Na následující sobotu je v areálu naplánovaný Den integrovaného záchranného systému, kde mohou lidé zdarma navštívit ukázky činnosti a techniky. Lákadlem bude hasičský speciál Panter, vozidla Panter nebo ukázka činnosti speleologické záchranné služby na lanovce ze špičky Křižíkova pavilonu.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner