Více než 33.000 migrantů přišlo od Vánoc do německé spolkové země Bavorsko. Ve srovnání s přelomem let 2014 a 2015 je to více než čtyřnásobek. Dřívější předpovědi, že se příliv migrantů přes balkánskou stezku do Německa během zimních měsíců výrazně sníží, se tak nepotvrdily, napsala agentura DPA. Německé úřady zatím dál bojují s náporem žádostí o azyl, počet těch nezpracovaných navzdory náboru nových úředníků dál roste.

„Denně do Německa přichází přes 3000 uprchlíků,“ uvedl bavorský ministr vnitra Joachim Hermann. „Ta čísla jsou stále ještě příliš vysoká,“ dodal. Celkem policie v Bavorsku napočítala v období od 26. prosince do 4. ledna 33.300 nově příchozích migrantů. Na přelomu loňského a předloňského roku přicházelo do Německa denně méně než 300 migrantů. Loni na podzim už to bylo ale denně i 10.000 lidí.

Bavorská zemská vláda již na konci prosince informovala, že v roce 2015 do Německa přišlo 1,1 milionu migrantů. Bavorský premiér Horst Seehofer se nedávno vyslovil pro zavedení omezení, na základě kterého by Německo ročně přijímalo jen 200.000 lidí. Kancléřka Angela Merkelová to ale v pondělí odmítla.

Vysoký počet příchozích migrantů v posledním čtvrtletí loňského roku způsobil, že narostl také počet nezpracovaných žádostí o azyl. Pracovníci Spolkového úřadu pro migraci a uprchlíky (BAMF) pracují sice mnohem efektivněji než dříve, i tak ale na práci nestačí, uvedl dnes šéf úřadu Frank-Jürgen Weise.

Aktuální počty nezpracovaných žádostí o azyl dnes Weise neuvedl, v loňském listopadu jich ale BAMF evidoval 350.000. Do poloviny letošního roku by měly řady BAMF posílit až 4000 nových zaměstnanců s oprávněním rozhodovat o udělení azylu. Už během loňského roku nastoupilo do úřadu 1000 nových lidí. Celkem by jich tak mělo pro úřad rozhodující o žádostech o azyl ve druhé polovině letošního roku pracovat 7000.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner