Zlín 31. března (ČTK) – Odboráři zlínského závodu společnosti Mitas vyhlásili na 11. dubna výstražnou stávku. Na několika hodin se výroba zcela zastaví, řekl dnes ČTK předseda tamní odborové organizace Vladislav Jandásek. Odbory požadují zvýšení mezd. Mitas vyrábí hlavně zemědělské a průmyslové pneumatiky.

„Uděláme to tak, abychom ekonomicky co nejméně poškodili zaměstnavatele. Musí však už ale být vidět, že lidé jsou naštvaní,“ uvedl Jandásek.

Odboráři již minulý týden získali dostatek podpisů pro vyhlášení stávky. V závodě pracuje zhruba 700 lidí, v odborech je jich přibližně 440. Stávková pohotovost v závodu platí od 10. března.

Kvůli nízkým mzdám byla před týdnem vyhlášena stávková pohotovost také v pražském závodě společnosti Mitas. Po středečním jednání s vedením firmy však tamní odboráři připustili, že se na mzdách možná dohodnou. Zaměstnavatel jim slíbil, že nejpozději příští týden přijde s návrhem mzdových tarifů na letošní rok. Na čtvrtek plánují pražští odboráři veřejné shromáždění zaměstnanců.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner