Praha 26. dubna (ČTK) – Premiér Bohuslav Sobotka a ministryně práce Michaela Marksová (ČSSD) se dnes ráno sejdou s odboráři z veřejného sektoru. Předáci s nimi chtějí začít vyjednávat o růstu platů. Na schůzku dorazí zástupci úřednických, školských, zdravotnických, a hasičských odborů, svazu kultury i odborové centrály.

Podle šéfa Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS) Josefa Středuly se české ekonomice daří a ve svých peněženkách by to měli poznat i zaměstnanci veřejných služeb. O jaké přidání a od kdy budou odbory usilovat, předák před jednáním s premiérem a ministryní nechtěl upřesnit. Není vyloučeno, že odboráři budou požadovat zvýšení ještě před sněmovními volbami. Ty se budou konat v říjnu.

Ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) před měsícem na twitteru uvedl, že vláda schválila navýšení platů o deset procent od července pro policisty, hasiče, celníky či vězeňské dozorce. Zdravotníkům se zvedly výdělky letos od ledna, a to také od desetinu. Učitelé si přilepšili naposled loni od září, ostatní pracovníci veřejného sektoru pak od listopadu.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner