Občanská demokratická strana vyšle do letošních senátních voleb například herce Vladimíra Kratinu nebo bývalého policejního prezidenta Martina Červíčka. Do Senátu podpoří i diplomata a kandidáta z letošních prezidentských voleb Pavla Fischera v obvodu Praha 12 nebo rektora Masarykovy univerzity Mikuláše Beka. Obhajovat své křeslo v horní parlamentní komoře bude i místopředseda Senátu a teplický primátor Jaroslav Kubera. Strana představila kandidáty na své dnešní programové konferenci.

„Zvláště ve volbách do Senátu chceme pomoci k zachování pojistky před znepokojivým blokem hnutí ANO, SPD a KSČM v Poslanecké sněmovně ve spojení se sklonem prezidenta Zemana k ústavní a politické svévoli,“ řekl v úvodu konference předseda strany Petr Fiala. Již na začátku dubna prohlásil, že ODS chce přinejmenším obhájit čtyři své mandáty. Senátorský klub ODS má nyní deset členů.

„Velmi mě těší, že hned v několika případech jsme se dokázali dohodnout na vzájemné podpoře jednoho společného kandidáta s hnutím STAN nebo KDU-ČSL. Funguje i spolupráce se Soukromníky. V dnešní politické situaci to považuji za správnou cestu a dobrý příklad možné spolupráce stran a hnutí od středu doprava,“ uvedl předseda senátorského klubu ODS Miloš Vystrčil.

V chomutovském volením obvodu bude kandidovat ředitel tamního gymnázia Jaroslav Zahrádka. V domažlickém volebním bude bojovat o místo v Senátu bývalý poslanec a dlouholetý místostarosta Kdyně Vladislav Vilímec. Kandidáta v Praze 4 a v Prostějově ODS teprve oznámí. V Mladé Boleslavi bude kandidovat tamní primátor Raduan Nwelati.

Přehled kandidátů ODS do senátních voleb a kandidátů, které podpořila:

Číslo obvodu Senátní obvod Jméno kandidáta Doplňující informace
5 Chomutov Zahrádka Jaroslav ODS
8 Rokycany Karpíšek Pavel ODS
11 Domažlice Vilímec Vladislav ODS
17 Praha 12 Fischer Pavel S podporou ODS
20 Praha 4 Bude oznámeno ODS
23 Praha 8 Golas Milan ODS
26 Praha 2 Kratina Vladimír ODS
29 Litoměřice Chlupáč Ladislav ODS
32 Teplice Kubera Jaroslav ODS
35 Jablonec n./Nisou Zeman Jaroslav ODS
38 Mladá Boleslav Nwelati Raduan ODS
41 Benešov Kozák Jiří ODS
44 Chrudim Tecl Jan ODS
47 Náchod Červíček Martin ODS
50 Svitavy Kortyš Michal ODS
53 Třebíč Žáková Hana S podporou ODS
56 Břeclav Koštial Rostislav ODS
59 Brno-město Bek Mikuláš S koaliční podporou ODS
62 Prostějov Bude oznámeno ODS
65 Šumperk Ťulpík Josef ODS
68 Opava Pavera Herbert S podporou ODS
71 Ostrava – město Crkvenjaš Zdeňka S podporou ODS
77 Vsetín Fojtíček Zbyněk ODS
80 Zlín Lukáš Libor S podporou ODS

zdroj: tisková mluvčí ODS Jana Havelková

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner