raha 22. dubna (ČTK) – Programové priority pro říjnové volby do Poslanecké sněmovny a také jedničky všech kandidátek představí dnes v Národním domě na pražských Vinohradech občanští demokraté. Konference s podtitulem Silný program pro silné Česko má být završením jarní části kampaně ODS Tvoříme program. Už během týdne předseda ODS Petr Fiala avizoval, že ODS chce voliče oslovit plány na snížení daní a růst mezd.

Do voleb tak nyní opoziční strana půjde s návrhem, aby zaměstnanci platili 15procentní sazbu místo ze superhrubé mzdy nově z hrubé mzdy. Čisté příjmy by jim tak měly narůst v průměru o sedm procent. ODS chce také zrušit solidární přirážku, obnovit maximální výši odvodů zdravotního pojištění na úrovni čtyřnásobku průměrné mzdy a zavést nižší povinné odvody ze mzdy hrazené zaměstnavateli o dva procentní body. Zrušit chce také limity pro výdajové paušály živnostníků.

Kdysi nejsilnější vládní straně dávají průzkumy veřejného mínění naději na udržení se ve sněmovně, preference ODS se pohybují nad osmi procenty. Fiala povede stranu do voleb v Jihomoravském kraji. Šéf poslaneckého klubu strany Zbyněk Stanjura bude kandidovat v Moravskoslezském kraji. Z čela kandidátek budou poslanecká křesla obhajovat v Praze Jana Černochová, v Jihočeském kraji Jan Zahradník, v Pardubickém kraji Simeon Karamazov a v Královéhradeckém kraji Ivan Adamec. Do Sněmovny chce ODS vyslat i své komunální a krajské politiky.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner