Předseda ODS Petr Fiala si myslí, že zákon o elektronické evidenci tržeb, takzvaných registračních pokladnách, je návratem do socialismu a bude podle jeho slov jen buzerovat drobné podnikatele. Jeho strana bude dělat maximum proto, aby zákon nebyl přijat.

Registrační pokladny podle Fialy zničí část drobných živnostníků. „Proč by se měl stát starat o to, že si někde koupím pytel brambor, to už je buzerace,“ tvrdí opoziční politik. Zásadně také odmítá příklad, který si vláda bere z Chorvatska. „Já jsem vždycky koukal na Západ a tam nic takového nefunguje. A já nechci slovenské nebo chorvatské modely,“ trvá na svém předseda ODS. „Vždycky na to doplatí jen ti poctiví. Nejde to řešit represí, to nepovede k žádné změně,“ myslí si Fiala.

O chorvatském modelu pochybuje i Aleksandra Udženija, zastupitelka hlavního města Prahy. „Zkomplikuje to lidem život. V Chorvatsku na to už doplácí i celá levice, která zákon odsouhlasila,“ říká politička. „Nevadí to jenom živnostníkům, ale i zákazníkům. Ekonomice to také nijak nepomohlo,“ dodává Udženija.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner