Občanští demokraté si dnes zvolí nové vedení strany v hlavním městě. Jediným kandidátem na předsedu je místostarosta Prahy 9 Tomáš Portlík. O další funkce se uchází další necelá desítka zájemců. Dosavadní předseda pražské ODS Filip Humplík už kandidovat nebude.

Portlíka nominovala ODS v Praze 9 na svém sněmu, který se konal zhruba před týdnem. Dosud vykonával kromě pozice místostarosty také funkci prvního místopředsedy strany v Praze. Portlíkovu kandidaturu podpořil i Humplík.

Na post prvního místopředsedy kandidují poslanec Václav Klaus ml., první místopředsedkyně celorepublikové ODS a pražská zastupitelka Alexandra Udženija, Jiří Zajac a Zdeněk Zajíček. O pozici místopředsedy se bude ucházet zástupkyně starostky Prahy 3 Lucie Vítkovská, pražská zastupitelka Jaroslava Janderová, radní Prahy 4 Jaroslav Míth, zastupitel Prahy 8 Ondřej Gros a Vojtěch Kos. Navržen je rovněž Zajíček.

Humplík byl předsedou pražské ODS dvě období. Poprvé byl zvolen v roce 2013 a o dva roky později pozici obhájil. Jako důvod, proč nyní nekandiduje, uvedl, že splnil úkol stabilizovat stranu. Nadále zůstane místopředsedou ODS v Praze 10.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner