Česká vláda by se podle předsedy ODS Petra Fialy neměla podřídit rozhodnutí Evropské unie o povinných kvótách na přerozdělení uprchlíků. Fiala, podle něhož by měl kabinet usilovat o znovuotevření debaty o kvótách na evropské úrovni, to dnes řekl na tiskové konferenci ve Sněmovně. O opatřeních k zastavení migrace mluvil i ministr financí a předseda hnutí ANO Andrej Babiš.

Šéf ODS je přesvědčen, že osmadvacítka není garantem naší bezpečnosti, což by si Česko mělo uvědomit. A právě bezpečnost je podle něj v současnosti nejdůležitějším tématem. Fiala má za to, že Evropa je nyní ve válce, kterou ji vyhlásil radikální islám. Islámský stát přitom podle něj využívá migrační masy, aby do Evropy posílal své bojovníky.

Babiš dnes zopakoval, že by okamžitě uzavřel hranice Schengenu, kde by se pak dělaly selekce, aby bylo možné oddělit válečné uprchlíky od ostatních. Dále by rád zkoncentroval peníze do rukou Evropské komise, která by migraci měla řešit centrálně. Je také pro společnou hraniční stráž. Babiš by také tlačil na Turecko, aby bylo důraznější v boji proti pašerákům.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner