Pražský vrchní soud dnes projedná odvolání Davida Virguláka, který si má odpykat doživotní trest za zastřelení tří taxikářů z hlavního města. Podle nepravomocného rozsudku Virgulák vraždil, aby si opatřil peníze na drogy. Muž vinu odmítá.

První taxikář zemřel v lednu 2014, další dva během jediné noci v dubnu téhož roku. Obžaloba tvrdí, že Virgulák si v centru Prahy pokaždé zastavil taxi a nechal se odvézt na odlehlé místo. Tam řidiče střelil do hlavy a okradl ho.

Za zásadní důkaz označil prvoinstanční soud pachové stopy obžalovaného, které se našly v autech zavražděných taxikářů. Obhajoba argumentuje tím, že vzorky nebyly odebrány podle pravidel, a nemohou být proto použity. Podle informací ČTK vznikl v době po vynesení verdiktu nový znalecký posudek, který se problematikou zachycených pachů zabývá.

Všechny tři skutky spojuje také stejný typ zbraně, kterou však policie nenašla. Za další podstatný důkaz považoval soud výpovědi spoluvězňů, jimž se v cele s podrobnostmi o vraždách údajně svěřil Virgulákův mladší bratr. Obžalovaný, který byl v minulosti dvacetkrát soudně trestán za krádeže, měl navíc u sebe peněženku jedné z obětí. Hájí se tím, že ji našel.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner