Čeští hokejisté nezvládli na olympijském turnaji v Pchjongčchangu zápas o třetí místo a po porážce s Kanadou 4:6 zůstali na velké akci opět bez medaile. Posledním cenným kovem zůstává bronz z mistrovství světa 2012. Bitvu o třetí příčku ztratili čeští hokejisté i na světových šampionátech v Minsku 2014 a v Praze o rok později. Poslední olympijskou medailí je bronz z Turína 2006.

Neúspěšní obhájci zlata ze Soči a Vancouveru Kanaďané vykročili za bronzem již v první třetině, kterou vyhráli 3:1. Po dvou gólech vítězů dali kapitán Chris Kelly a další útočník Andrew Ebbett, za poražené se prosadil dvakrát Roman Červenka, jednou Martin Růžička a Jan Kovář.

Kanada získala již šestou olympijskou medaili od her v Albertville 1992, kde brala stříbro. Stejně si vedla dva roky poté v Lillehammeru. Až na vrchol došel zámořský tým v Salt Lake City 2002 a pak ve Vancouveru a v Soči. V Naganu 1998 byla Kanada čtvrtá, v Turíně 2006 až sedmá.

Muži – o 3. místo:

ČR – Kanada 4:6 (1:3, 0:0, 3:3)

Branky a nahrávky: 10. Martin Růžička, 47. Jan Kovář (Horák, Řepík), 57. Červenka (Nakládal, Mertl), 58. Červenka (Polášek, Mertl) – 9. Ebbett (Robinson, Gragnani), 10. Kelly (Goloubef, Klinkhammer), 16. Roy (Kozun, R. Bourque), 46. Ebbett (Kozun, Goloubef), 50. Kelly (Klinkhammer), 56. Wolski (Howden). Rozhodčí: Olenin (Rus.), Mayer – McIntyre (oba USA), Otmachov (Rus.).

ČR: Francouz – Nakládal, Polášek, Mozík, Kolář, Kundrátek, Jordán, O. Němec – Erat, Jan Kovář, D. Kubalík – M. Růžička, Mertl, Červenka – Radil, Koukal, T. Zohorna – Řepík, Horák, Birner – Vondrka. Trenéři: Josef Jandač, Jiří Kalous, Jaroslav Špaček a Václav Prospal.

Kanada: Poulin – Robinson, Ch. Lee, Noreau, Genoway, Goloubef, Gragnani, Stollery – Lapierre, O’Dell, Raymond – Kozun, D. Roy, R. Bourque – Thomas, Ebbett, Wolski – Vey, Kelly, Klinkhammer – Howden. Trenéři: Willie Desjardins, Dave King, Scott Walker a Craig Woodcroft.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner