Dnešní rozhodnutí političky Jany Vildumetzové (ANO) skončit jako hejtmanka Karlovarského kraje a nechat si jen poslanecký mandát neovlivnilo další dva hejtmany ANO se souběhem funkcí. Pozici hejtmana i poslanecký mandát si zatím ponechá jak moravskoslezský hejtman Ivo Vondrák, tak olomoucký hejtman Ladislav Okleštěk. Ten hodlá nejprve počkat na existenci vlády s důvěrou Sněmovny.

Vondrák dnes ČTK řekl, že Vildumetzová byla v jiné situaci než on. „Už před volbou do Poslanecké sněmovny prohlašovala, že nechce tyto dvě věci kumulovat čili v tom byl asi ten zásadní rozdíl,“ uvedl Vondrák. Hejtman naopak opakovaně uváděl, že by si rád ponechal oba posty.

Olomoucký hejtman a poslanec Okleštěk ČTK řekl, že krok Vildumetzové nemá vliv na jeho rozhodování, jak naloží s oběma funkcemi. „Pro mě je tím rozhodným okamžikem vláda s důvěrou. Uvidím, jak to bude všechno vypadat a poté velice rychle učiním nějaké rozhodnutí,“ podotkl Okleštěk.

„Jsem schopen posoudit sám, kdy to má oprávnění a kdy ne. Jsem připraven, pokud se ukáže, že to bude mít nějaký negativní vliv na to co dělám tady nebo v Poslanecké sněmovně, zůstat v kraji. Zatím to ale takhle necítím,“ řekl Vondrák.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner