Proti zvolení poslance KSČM Zdeňka Ondráčka do čela sněmovní komise pro kontrolu činnosti Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) se protestovalo v řadě měst, včetně Ostravy, Olomouce, Plzně, Liberce, Pardubic, Písku nebo Českých Budějovic.

Na centrálním náměstí v Českých Budějovicích kolem 500 lidí. Zazněla hesla Za svobodu slova, Nechceme prezidenta prolhaného hulváta, Nechceme Ondráčka – mlátičku v komisi pro kontrolu GIBS nebo Za demokracii, která je v ohrožení. „Jsem na demonstraci poprvé, protože mi už toho přišlo dost,“ řekl ČTK Pavel Kratochvíl.

V Olomouci se sešla asi tisícovka lidí. Protestní shromáždění začalo v 19:00, lidé na Horní náměstí ale přicházeli už mnohem dříve. Někteří s sebou přinesli transparenty, na kterých bylo napsáno například „Ondráčku odstup“ či „Babiši, nevrť českým národem“. U Sloupu Nejsvětější Trojice byl zřízen petiční stánek, ke kterému se vinula několik desítek metrů dlouhá fronta lidí.

V Plzni demonstrovalo podle ČTK asi 1500 lidí.

Tisícovka lidí protestovala také v centru Hradce Králové.

Ze čtvrtiny zaplněné bylo náměstí před radnicí v Liberci, demonstrovat přišlo asi 500 lidí.

Na píseckém Velkém náměstí se v průchodu u radnice sešlo kolem 300 lidí.

Pardubice se připojily k demonstracím na poslední chvíli, přesto přišlo hned na začátku akce kolem 250 lidí.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner