Praha 16. listopadu (ČTK) – Pražští zastupitelé se dnes sejdou na mimořádné schůzi, kterou iniciovala opozice ještě před sněmovními volbami. Primátorka Adriana Krnáčová (ANO) schůzi svolala již dvakrát, v prvním případě se však nedostavil dostatek koaličních zastupitelů a v druhém bylo svolání prohlášeno za zmatečné. Původně se mělo jednat o zakázce na projekt městského okruhu, kterou však už zastupitelé schválili na poslední řádné schůzi. Opozice chce místo toho otevřít například téma financování městských částí.

Mimořádné zasedání se koná z popudu klubů TOP 09, ODS a Nezávislých. TOP 09 chce na program jednání zařadit otázku peněz pro městské části, které jsou podle strany nedostatečné. Dalším tématem by měly být opravy Průmyslového paláce a Výstaviště či územní plán.

Je možné, že opozice bude požadovat odvolání radní pro životní prostředí Jany Plamínkové (STAN/Trojkoalice), a to zejména kvůli dopisu, který radní napsala v souvislosti s plánovaným úsekem Pražského okruhu 511. Vyjádřila v něm námitky k podkladům pro posouzení vlivu na životní prostředí (EIA) stavby. Sklidila za to kritiku od opozice i koaličních partnerů a rada města následně dopis dementovala. Primátorka Krnáčová nyní chce kvůli tomu radní odebrat část kompetencí týkající se procesu EIA.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner