Ozvat se proti návratu komunistů k moci má smysl, veřejnost vyhrála nad politiky. V reakci na dnešní odstoupení poslance Zdeňka Ondráčka (KSČM) z funkce předsedy komise pro kontrolu činnosti Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) to uvedli organizátoři petiční akce a pondělních protestů v českých městech.

„Ohlášenou rezignaci pana Ondráčka vítáme jako splnění toho, oč usilovala naše petice i včerejší (pondělní) protestní shromáždění po celé zemi. A je skvělou zprávou, že ozvat se proti návratu komunistů k moci má smysl,“ sdělila dnes ČTK organizátorka demonstrace Lucie Kohoutová. Je přesvědčena, že hlavní zásluhu na Ondráčkově rezignaci měly právě pondělní protesty.

„Desítky tisíc občanů svou účastí i podpisy jasně ukázaly, že jim záleží na dalším vývoji politické situace u nás daleko více než stávající vládě. A že veřejnost odmítá návrat komunistů všeho ražení a nástup ostatních extremistických tendencí k moci,“ uvedla.

Ráda by, aby si politická reprezentace plně uvědomila rozsah pondělní akce a aby v budoucnosti jednala ve prospěch občanů i bez nutnosti takových shromáždění.

Petici proti zvolení Ondráčka podepsalo při pondělních protestech asi 14.000 lidí. Podle Kohoutové zhruba polovina podpisů pochází z demonstrace v Praze, kde organizátoři odhadli počet účastníků na 20.000. Operátor T-Mobile dnes pro ČTK uvedl, že podle analýzy jeho dat se demonstrace na Václavském náměstí zúčastnilo přibližně 25.000 lidí.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner