Skupina asi třiceti lidí napadla v německém Magdeburgu trojici syrských běženců. Proti násilníkům zakročili policisté v civilu, uvedl dnes na svém webu magazín Der Spiegel. K podobnému útoku došlo i v sobotu ve Wismaru na severu Německa.

Incident se odehrál dnes brzy ráno v metropoli spolkového státu Sasko-Anhaltsko. Policisté si útoku všimli a zakročili. Jeden z útočníků se pokusil policisty ohrozit tyčí, ti se ale bránili pepřovým sprejem, takže se dal stejně jako ostatní k útěku. Zadržet se podařilo jednoho 24letého útočníka.

Trojice Syřanů utrpěla pohmožděniny a zranění v obličeji, zdravotníci je ambulantně ošetřili v nemocnici.

Další podobný útok na běžence se stal v sobotu večer ve Wismaru. Maskovaní útočníci vyzbrojení baseballovými pálkami před tamní uprchlickou ubytovnou napadli dva Syřany. Ti museli být následně ošetřeni v nemocnici. Po násilnících policie pátrá.

V uplynulých týdnech se v Německu udála řada útoků na běženecké ubytovny i na uprchlíky. Neoficiální zdroje uvádějí, že do Německa už letos dorazilo 800.000 uprchlíků a za celý rok jejich počet může dosáhnout až 1,5 milionu.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner