Skupina ozbrojenců dnes zaútočila na univerzitu v severozápadním Pákistánu. Podle policie se z kampusu ozývá střelba a zazněly i dva výbuchy.

Policisté, kteří už jsou uvnitř vysokoškolského areálu, zabili dva útočníky, ale předpokládají, že další jsou ještě ve vyšších podlažích. Podle prvních nepotvrzených informací byl při útoku zabit profesor chemie a jeden student. Dalších zhruba pět desítek osob bylo zraněno, informovala agentura Reuters.

Terčem útoku ozbrojenců se stala Univerzita Bacha Chána v okrsku Čarsada v provincii Chajbar Pachtunchvá na severozápadě země. Muži pronikli do kampusu a začali střílet. Pákistánské sdělovací prostředky hovoří o třech útočnících. Podle policie ale zatím není jejich počet jasný.

Pákistán má stále ještě v živé paměti masakr ve škole v Péšávaru v prosinci 2014. Při útoku na vojenskou základní školu tehdy zabilo sedm útočníků více než 150 osob, většinou dětí.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner