Ozbrojený muž vtrhl ve čtvrtek pozdě večer do domova pro seniory v Montferrier-sur-Lez na jihu Francie a zabil tam jednu ženu. Obyvatele domu se bezpečnostním jednotkám podařilo evakuovat, po útočníkovi se stále pátrá. Motiv jeho činu není zatím znám, jako teroristický se prozatím nevyšetřuje.

Incident se stal v Montferrier-sur-Lez a obětí je žena, která patřila k ostraze zařízení. Žijí v něm hlavně katoličtí misionáři v důchodu, kteří pracovali v Africe.

Podle serveru Midi Libre měl maskovaný muž u sebe nůž a brokovnici s krátkou hlavní. Žena byla zabita nožem.

Policie do pátrání nasadila vrtulník a provádí kontroly automobilů. Do akce bylo nasazeno sto policistů a strážníků i požárníků.

„V této fázi nic nenasvědčuje tomu, že by to byl teroristický akt,“ cituje agentura Reuters svůj zdroj. „Prozatím se ví o jedné oběti, nemáme ani informaci o motivu činu,“ řekl montpellierský prokurátor Christophe Barret.

Starosta asi čtyřtisícového Montferrier-sur-Lez dal pro evakuované misionáře k dispozici městský sál a policie třípatrovou budovu domova pro seniory prohledala. Objekt, který slouží zhruba 60 bývalým misionářům, šesti či sedmi laikům a sedmi řádovým sestrám, se nachází na okraji vesnice. Montferrier-sur-Lez leží sedm kilometrů severně od Montpellier. Policie místo zabezpečila zátarasem.

Domov pro seniory patří společnosti pro africké mise (SMA), která má ve Francii pět zařízení stejného typu, jako je to v Montferrier-sur-Lez. Ke společnosti se hlásí hruba tisíc lidí, hlavně katolických misionářů z Evropy, Afriky i Asie.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner