Pákistánský vládní úřad pro digitální technologie nechal stáhnout z internetu hru, která tematicky těžila z masakru ve škole v Péšávaru v prosinci 2014. Hra nazvaná Pakistan Army Retribution (Odplata pákistánské armády), kterou vydala vládní IT agentura provincie Páňdžáb, vyvolala značnou kritiku mezi recenzenty i samotnými hráči, napsal dnes zpravodajský server BBC News.

Hráči měli úlohu vojáků zasahujících proti útočníkům ve škole. Agentura, která hru na internet uvedla, připustila, že zvolené téma bylo „nevkusné“.

Při útoku na vojenskou základní školu v Péšávaru zabilo sedm útočníků více než 150 osob, většinou dětí. Hra se objevila na Google Play před několika týdny – zhruba v době prvního výročí masakru.

Pákistánský list Dawn v recenzi hry napsal, že „selhala na všech frontách“, a ke kritice se připojili sami i on-line hráči, kteří hru označili za „nechutnou“ a „necitlivou“.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner