Pákistánská policie dnes zatkla 15 členů kmenové rady, kteří čelí obvinění, že nařídili upálit zaživa mladou ženu. Ta údajně pomáhala zamilované dvojici utéci za účelem tajného sňatku. Informovala o tom agentura Reuters.

Obětí se minulý týden stala 16letá dívka v oblasti nacházející se asi 50 kilometrů severovýchodně od pákistánské metropole Islámábádu. Vykonavatelé trestu dívku nejdříve zdrogovali, poté ji posadili do automobilu, ve kterém předtím milenci uprchli, přivázali ji k sedadlům, polili ji i auto benzinem a zapálili.

Kmenová rada prý takto přísný trest nad dívkou vynesla proto, že nenapravitelně pošramotila čest své vesnice. Mezi zadrženými jsou i matka a bratr dívky, kteří byli přítomni na zasedání rady a s rozsudkem souhlasili.

Loni se obětí takzvaných „vražd ze cti“ stalo v Pákistánu více než 500 mužů a žen, uvedla organizace na obranu lidských práv Human Rights Commission of Pakistan. Mnohé z nich jsou vykonány příbuznými, podle nichž oběť zostudila rodinu.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner