Dva Palestinci dnes na okupovaném Západním břehu Jordánu zaútočili na dva Izraelce a sami pak skončili s těžkým zraněním v nemocnici. Informovala o tom izraelská policie. Incident se stal v supermarketu v průmyslové zóně nedaleko Jeruzaléma, kde Palestinci zaútočili nožem; izraelský civilista po nich pak začal střílet a oba vážně zranil, uvedl deník Haarec.

Napadení Izraelci ve věku 17 a 35 let utrpěli lehčí zranění, s bodnými ranami byli přijati k ošetření do nemocnice. V izraelské nemocnici skončili i dva útočící Palestinci. Palestinské úřady informovaly, že svým zraněním podlehli, izraelská strana to ale nepotvrdila.

Dnešní útok je další z dlouhé řady násilností, při nichž od loňského října přišlo v Izraeli a na Západním břehu o život skoro 200 lidí. Násilí začalo kvůli sporům o posvátná místa na jeruzalémské Chrámové hoře, palestinské vedení je ale přičítá neřešené politické situaci Palestinců.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner