Tři příslušníci izraelské pohraniční stráže utrpěli lehká zranění, když do nich dnes automobilem najel palestinský útočník. Incident se stal nedaleko Hebronu na okupovaném Západním břehu Jordánu. Útočník byl na místě zastřelen, uvedla s odvoláním na izraelskou policii agentura AFP.

Podle palestinského ministerstva zdravotnictví byl řidič třiadvacetiletý Palestinec z nedalekého města Bajt Umar. Žádné další podrobnosti nebyly známy.

Při násilí, které se od začátku loňského října na palestinských územích, v Jeruzalémě a v Izraeli opět zintenzivnilo, přišlo podle médií o život už nejméně 224 Palestinců, 35 Izraelců, dva Američané, jeden Súdánec a jeden Eritrejec. Většina zabitých Palestinců byli útočníci nebo osoby podezřelé z útoku.

Palestinci Izrael obviňují z používání nepřiměřené síly a tvrdí, že někteří ze zabitých nepředstavovali žádnou hrozbu, ani neměli v úmyslu někoho napadnout. V některých případech zahájily izraelské úřady vyšetřování zásahů svých bezpečnostních složek.

Izrael násilí přičítá nepřátelské kampani palestinských politiků a náboženských vůdců. Palestinci naopak tvrdí, že příčinou je stagnace mírových jednání a okupace palestinských území.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner