Poblíž Ramalláhu na okupovaném Západním břehu Jordánu dnes palestinský útočník postřelil tři izraelské vojáky, jednoho z nich těžce zranil. Jiní vojáci poté atentátníka zastřelili. Informovala o tom agentura AFP s odvoláním na izraelské a palestinské představitele.

Podle palestinských bezpečnostních zdrojů, které citovala AFP, byl útočníkem pětadvacetiletý policista z Ramalláhu.

Při násilí, které se od začátku loňského října na palestinských územích, v Jeruzalémě a v Izraeli opět zintenzivnilo, přišlo podle médií o život už nejméně 225 Palestinců, 35 Izraelců, dva Američané, jeden Súdánec a jeden Eritrejec. Většina zabitých Palestinců byli útočníci nebo osoby podezřelé z útoku.

Palestinci Izrael obviňují z používání nepřiměřené síly a tvrdí, že někteří ze zabitých nepředstavovali žádnou hrozbu, ani neměli v úmyslu někoho napadnout. V některých případech zahájily izraelské úřady vyšetřování zásahů svých bezpečnostních složek.

Izrael násilí přičítá nepřátelské kampani palestinských politiků a náboženských vůdců. Palestinci naopak tvrdí, že příčinou je stagnace mírových jednání a okupace palestinských území.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner