Na závěr své první návštěvy Mexika zavítal dnes papež František do města Ciudad Juárez, kde se ještě očekává jeden z hlavních bodů jeho mexického programu. Při mši na samé hranici se Spojenými státy chce papež upozornit na problém migrace, který je jedním z klíčových témat prezidentské kampaně v USA i papežova pontifikátu.

Favorit republikánů na úřad prezidenta Donald Trump v úterý papežovu cestu k hranicím kritizoval. „Myslím, že nechápe nebezpečí otevření hranic. Domnívám se, že Mexiko ho k tomu přimělo, protože chtějí zachovat status quo,“ řekl televizi Fox Trump, který prosazuje vyhoštění všech asi 11 milionů ilegálních imigrantů v USA a vystavění plotu na hranicích s Mexikem.

Papež František dnes také navštívil v Ciudad Juárez věznici, což je obvyklý krok na jeho zahraničních cestách. Neodradila ho ani vzpoura ve věznici v mexickém městě Monterrey z minulého týdne, při níž zahynulo 49 vězňů.

Večer místního času (ve čtvrtek časně ráno SEČ) František ukončí svou návštěvu Mexika, během níž ostře kritizoval korupci, sociální problémy a násilí související s obchodem s drogami.

Mexické úřady dnes oznámily, že v pátek při přistávání na letišti v mexické metropoli byl papežův letoun zasažen laserovým paprskem. Společnost Alitalia zároveň informovala, že nikdo nebyl zraněn a letoun přistál bezpečně.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner