Papež František dnes vyzval k co největší snaze chránit mladé migranty, kteří podle něj často utíkají ze svých domovů samotní a čelí mnoha nebezpečím. Ve Středozemním moři mezitím pokračuje pátrací akce po sobotním ztroskotání lodě, která přepravovala zhruba 100 migrantů. Panují obavy, že se většina z nich utopila.

„Musíme přijmout všechna možná opatření, abychom mladým migrantům zajistili ochranu a integraci,“ prohlásil papež.

Italská pobřežní stráž uvedla, že ztroskotání lodě přežili pouze čtyři lidé. Zatím však byla nalezena těla jen osmi obětí.

Přes Středozemní moře se loni do Itálie podle Mezinárodní organizace pro migraci (IOM) dostalo na člunech a lodích přinejmenším 180.000 migrantů. Více než 5000 lidí však ve snaze dostat se do Evropy přišlo o život.

Podle Dětského fondu OSN (UNICEF) loni do Itálie po Středozemním moři doplulo dvakrát více nezletilých migrantů bez doprovodu rodičů než v roce 2015. Celkem dětí a mladistvých bez doprovodu ze severní Afriky do jižní Evropy dorazilo zhruba 25.800.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner