Pardubičtí celníci zabavili při jedné z kontrol u polských hranic několik tisíc tablet léku Cirrus používaného pro výrobu drog. V osobním voze je převáželi dva muži ve věku 38 a 42 let. Ze zajištěného množství léku by bylo možné vyrobit kolem jednoho kilogramu pervitinu za milion korun, uvedl v tiskové zprávě Tomáš Culek z Celního úřadu pro Pardubický kraj.

Tablety byly ukryté ve třech igelitových pytlích ukrytých v originálním balení pracího prostředku. Jejich celková váha činila 5,5 kilogramu. Za nedovolené držení takového množství omamných a psychotropních látek hrozí mužům od dvou do deseti let vězení.

Neobvyklý úkryt není při převážení léků pro výrobu drog z Polska výjimečný. V prosinci celníci objevili tablety ukryté v balíčku mletého masa. V minulosti je kurýři převáželi rozpuštěné v tekutině nebo si je připevňovali na tělo. Schovali je také u palivové nádrže osobního auta.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner